یک دوره کلاس آموزش غواصی جهت پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر برگزار شد .

به نقل از مدیر عامل سازمان آتش نشانی ملایر یک دوره کلاس آموزش غواصی با هدف تمرین و باز آموزی غواصی و نجات غریق در هفته گذشته در محل دریاچه سد کریم خان ملایر برگزار شد.
در این دوره غواصان آتش نشان و پرسنل جدید استفاده از وسایل و تجهیزات غواصی ، شنا ، روشهای نوین غواصی و امداد و نجات و کمک های اولیه در آبهای عمیق و نحوه استفاده از قایق های نجات را تمرین نمودند و در پایان اقدام به پاک سازی محیط زیست و جمع‌آوری مواد اضافی و پسماند از حاشیه سد کریم خان نمودند.
محمودرضا ملکی افزود تیم غواصی سازمان آتش نشانی ملایر یکی از واحدهای پراهمیت این سازمان به واسطه دامنه عملیات وسیع و اثرگذارش محسوب می شود. در گذشته اکثر عملیات های آبی سازمان شامل غرق شدگی، کشف جسد،سقوط خودرو و سرنشین و نجات در سیلاب های شهری و… بصورت سنتی و قدیمی و با بهره‌گیری از ابزارهای غیرمکانیزه مانند طناب، چنگک، تیوب و … انجام می شد که همین امر باعث اتلاف وقت و نیز بروز مشکلات فراوان برای تیم های عملیاتی شده بود که این موضوع سبب شد با توجه به وقوع عملیات امداد آبی به لحاظ شرایط خاص اقلیمی و وجود رودخانه، سد و آبگیرهای متعدد در سطح شهرستان برای نخستین بار در سال ۱۳۸۹ تشکیل تیم تخصصی امداد آبی ـ غواصی در دستور کار سازمان قرار گرید.
ملکی خاطرنشان کرد شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه می‌توانند مراتب را به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی ملایر اطلاع داده تا همکاران در سازمان ۲۴ ساعته آتش نشانی به کمک آنان بشتابند.