نرده های محافظ پنجره

امنیت ضامن آسایش خاطر است. در این میان حفظ امنیت پنجره ها از اهمیت خاصی برخوردار است. با نصب حفاظ بر روی پنجره ها افراد مزاحم فکر نزدیک شدن به خانه شما را از سر بیرون می کنند و علاوه بر این از بیرون رفتن بچه ها و حیوانات خانگی از داخل خانه نیز جلوگیری بعمل می آید. بجز حفاظ نصب قفل هم مهم است.

همه پنجره ها باید مجهز به قفل هایی باشند که به راحتی شکسته نشوند. مسئله بعدی استفاده از شیشه های نشکن است، به ویژه اگر در طبقات همکف و اول زندگی می کنید. شیشه ای را باید انتخاب کنید که به راحتی شکسته نشود. از همه این تکنیک ها راحت تر نصب میله های محافظ است که به صورت تضمینی امنیت خیال و آسایش را برای شما به همراه می آورد.

اگر منزل شما مجهز به این نرده های محافظ باشد به راحتی می توانید پنجره ها را باز کنید تا هوای خانه نیز عوض شود. بر اساس نیاز و کاربرد انواع مختلفی از نرده های محافظ وجود دارند که می توانید گزینه مورد نظر خود را از میان آنها انتخاب کنید. بهتر است نرده ای را انتخاب کنید که هم نصب آن ساده باشد و هم جدا کردن آن. البته نصب نرده های محافظ فقط به خانه هایی که در طبقات پایینی قرار گرفته اند محدود نمی شود.

اگر فرزند کم سن و سال دارید و یا در خانه خود از حیوان خانگی مراقبت می کنید، نصب نرده در طبقات فوقانی نیز ضرورت پیدا می کند. برخی از نرده ها هستند که دارای کلید جداسازی فوری برای مواقع اورژانس هستند و دارای گارانتی دائمی نیز می باشند. پیشنهاد ما به شما تهیه نرده هایی مجهز به سیستم جداسازی فوری در زمان اورژانس و حریق است. جنس نرده های موجود که در میان مصرف کنندگان محبوبیت بیشتری دارند به ترتیب عبارتند از: آلومینیوم، آهن، و استیل. هر سه مورد به اندازه کافی محکم هستند و قابلیت تحمل وزن زیادی را دارند. خانواده ها پس از نصب اینگونه نرده ها با خیال راحت می توانند پنجره های خود را باز کنند.

از جمله موارد دیگری که در مبحث حفظ ایمنی پنجره ها مطرح می گردد، میزان فاصله نرده ها از یکدیگر است. بهتر است فاصله نرده ها از یکدیگر بیش از ۵ سانتی متر نباشد. آمار و ارقام بین المللی حاکی از این مسئله هستند که سالانه چیزی در حدود ۱۲ کودک زیر ۱۰ سال به دلیل افتادن از پنجره جان خود را از دست می دهند و بیش از ۴۰۰۰ نفر از کودکان به دلیل مشابه در بیمارستانها در بخش اورژانس بستری می شوند که بهبود می یابند. جالب است بدانید که بیشتر قربانیان را کودکان زیر ۵ سال تشکیل می دهند.

برای طبقه ۶ به پایین نرده های محافظتی در نظر بگیرید که بزرگسالان به راحتی بتوانند آنها را باز کنند تا در مواقع اضطراری و یا به عنوان مثال در حین آتش سوزی بتوانید از خروج اضطراری کمک بگیرند. همچنین برای طبقه ۷ به بالا می توانید از نرده های دائمی استفاده کنید. خوب است که میله ها را برای همه اتاق ها به ویژه اتاق خواب نصب کنید. برای حفظ موارد ایمنی مبلمان را در مکانی دور تر از پنجره ها قرار دهید. زمانیکه مبلمان در نزدیکی پنجره ها قرار می گیرید کودکان به راحتی از آن بالا رفته و به پنجره ها دسترسی پیدا می کنند. دور کردن مبلمان از پنجره ها خود به خود ذهن کودک را از صعود به پنجره دور می کند .