برگزاری مراسم روز ملی آتش نشان به همراه رژه خودرویی در سطح شهرستان در ۷ مهر

bimg_8804bimg_9195IMG_20150721_001227

مراسم روز ملی “آتش نشانی و ایمنی” در سالن آتش نشانی مرکزی ملایر امروز با حضور شهردار، رئیس شورای اسلامی و اعضای شورا،جمعی از مسئولین، آتش نشانان شهرستان ملایر و خانواده مرحوم محسن حیدری برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم وحید جوادی مدیر عامل ساز مان آتش نشانی ملایر با تبریک هفته دفاع مقدس و روز ملی آتش نشانی و ایمنی اظهار داشت: سازمان آتش نشانی ملایر از سال گذشته برنامه بلند مدت و کوتاه مدتی را طراحی و به شهرداری ارائه نمود.

وی ادامه داد: برنامه کوتاه مدت سازمان که شامل آموزش ها و پیشگیری ها بود انجام گرفته است اما به دلیل بحران مالی شهرداری اهداف بلند مدت ما به خوبی پیش نرفته و امیدواریم با همراهی های بیشتر شهردار بتوانیم به سایر اهداف بلند مدت خود نیز دست یابیم.

جوادی با بیان اینکه با آموزش های درون شهری که داده ایم حدود ۲۰ درصد از حریق ها کاهش یافته است افزود: در شش ماهه اول سال حریق های خارج از شهر بیشترین انرژی را از نیروهای ما گرفته است به گونه ای که از مجموع ۴۶۵ اطفاء حریق ۳۷۶ مورد آن در خارج از شهر بوده است.

دکتر رضایی شهردار ملایر با حضور در این مراسم اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیریه ای مدیر عامل سازمان و همکاری عزیزان اتفاقات خوبی در این یک سال رخ داده است.

وی تصریح کرد: در یک سال اخیر نزدیک به یک میلیارد تجهیزات به سازمان آتش نشانی افزوده شده که به دلیل دغدغه من و همکارانم در حوزه حفظ ایمنی مردم شهر بوده است و درنظر داریم تا یک ایستگاه جدید نیز در جاده ازناو تاسیس کنیم.

رضایی با بیان اینکه آتش نشانی حوزه ای است که انسان باید به فراتر از خودش فکرکند افزود: درجه کمال انسان در این است که غیر از خودش به دیگری نیز اهمیت دهد که از نظر من آتش نشانان به این درجه از کمال رسیده اند.

رضا نوروزی رئیس شورای اسلامی شهر ملایر نیز ضمن تبریک به پرسنل زحمت کش سازمان آتش نشانی ملایر به بیان تاریخچه تشکیل سازمان آتش نشانی پرداخت و گفت: نخستین شهر کشور که به تجهیزات و سازمان آتش‌نشانی مجهز شد، شهر تبریز بود.

وی ادامه دادک در حدود یکصد و پنجاه سال پیش، روسها در این شهر نخستین سازمان آتش نشانی ایران را تاسیس نمودند که برج آتش‌نشانی تبریز از یادگارهای آن دوران است.

وی فلسفه نام گذاری این روز را به این نام شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان ایرانی در حین خاموش کردن پالایشگاه آبادان دانست و گفت: در روز ۷ مهر سال ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهرهای اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.

در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدی و هدیه ای از خانواده مرحوم محسن حیدری تجلیل به عمل آمد هم چنین از ۳ تن از آتش نشانان نمونه(آقایان حسین روستایی، کریم حیدر تجر و محمد ترابی) و ورزشکاران آن سازمان تجلیل شد.