آخرین مطالب سایت

توصیه های ایمنی

بر اثر گرمی هوا گاهاً خودرو ها آتش میگیرند… علت چیست؟

بر اثر گرمی هوا گاهاً خودرو ها آتش میگیرند… علت چیست؟ میدانیم که حجم مایعات ازجمله بنزین بر اثر فشار کم نمیشود ولی حجم گاز از جمله هوا بر اثر فشار کم میشود، وقتی که بنزین میزنیم باک ماشین هنوز پر نشده سر میرود، به اصطلاح باک هوا میگیرد، بعد شروع میکنیم با شاسی شیلنگ قطع و وصل کردن تا ... بیشتر بخوانید »

ایمنی در خانواده ها

139510231152475649679934

ایمنی در خانواده ها   ایمنی در خانواده  توصیه‌های ایمنی در مورد اجاق گاز–اجاق گاز را در محلی مناسب دور از کوران باد قرار دهید.–اجاق گاز شما باید مناسب و دارای تأیید مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور باشد.– اجاق گازهائی که دارای سیستم روشنائی برق و یا اجاق برقی می‌باشد می‌بایست از نظرفنی هر چند وقت یکبارتوسط فرد مطلع ... بیشتر بخوانید »

موارد ایمنی در مهد کودک

موارد ایمنی در مهد کودک   موارد ایمنی در مهد کودک‌ها ۱– بازدید از سیم کشی‌ها و بر طرف نمودن نواقص سیم کشی ۲– استفاده از روشنایی‌های مناسب (توصیه می‌شود از روشنایی‌های حفاظ دار استفاده گردد) ۳– هر منبع حرارتی تا بالای پشت بام دارای لوله دودکش مستقل باشد و بر روی آن کلاهک نصب گردد. (قبل از استفاده از ... بیشتر بخوانید »

اصول ایمنی و حفاظتی مدارس

  اصول ایمنی و حفاظتی مدارس  الف- وضع ساختمان: ۱ – استفاده از ساختمانهای معمولی ومسکونی برای احداث مدرسه و عدم رعایت شرایط ایمنی و تامین راه فرار کودکان موجب می شود که در صورت بروز حوادثی از قبیل زلزله- اتش سوزی . بارندگیهای شدید- مخاطرات جبران ناپذیری برای کودکان فراهم سازد. ۲- ساختمان مدارس مخصوصا دبستانها باید یک طبقه بوده و علاوه ... بیشتر بخوانید »

هنگام گیر کردن در آسانسور چه باید کرد؟

download

امروزه آسانسور به عنوان وسیله ای جهت تسهیل در امر جا به جایی شهروندان،به طور گسترده در ساختمانها و مراکز مختلف در سراسر دنیا استفاده می شود.با وجود اقدامات انجام شده جهت ایمن سازی آسانسورها،هر از چندی شاهد رخدادهای ناگواری هستیم که منجر به وارد کردن صدمه به استفاده کنندگان از این وسیله می شود. یکی از رایج ترین مواردی ... بیشتر بخوانید »

توصیه های ایمنی در خصوص چهارشنبه سوری

2884225727

کلیه موادی که در نارنجک،ترقه،منور و سایر مواد آتش زا و محترقه استفاده می شوند، از مواد منفجره و آتش گیر هستند که ماده ای خطرناک است و صدمات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. ۱) این مواد خودبه خود خاصیت آتش گیری و انفجاری دارند. لذا از نگهداری آنها حتی به مقادیر بسیار کم در منازل، زیرزمین، محل کار ... بیشتر بخوانید »

چگونه یک شب در طبیعت بمانیم؟

1

هیچ کس نمی تواند منکر لذتی شود که یک شب خوابیدن در چادر و یک روز کامل در هوای آزاد زندگی کردن دارد.  برای ترتیب دادن یک سفر خوب ، باید چند نکته ساده را از قبل بدانید و بعد به کوه و دشت و دمن بزنید. ۱- کمپ زدن در طبیعت به وسایل بیشتری نسبت به سفرهای عادی احتیاج ... بیشتر بخوانید »

توصیه های ایمنی هنگام ترک منزل در ایام نوروز

توصیه های ایمنی هنگام ترک منزل در ایام نوروز

۱ – قبل از ترک منزل خود تمامی وسایل غیر ضروری الکتریکی را خاموش و در صورت       امکان جریان برق آنها را از ناحیه فیوز مینیاتوری قطع نمایند. ۲- کلیه وسایل گرمازا اعم از گاز سوز یا نفت سوز را خاموش نموده و شیر اصلی گاز را از ناحیه بعد از کنتور و یا سیلندر گاز کاملاً ببندید. ۳- از بسته ... بیشتر بخوانید »

ایمنی در سفر

Travel

نکات ایمنی برای مقابله با خطر و حادثه در سفر ۱٫ اتومبیل را قبل از حرکت از نظر فنی بررسی کنید(لاستیک ، چراغ های راهنما ، ترمز، تیغه برف پاک کن و…) ۲٫ از مناسب بودن شرایط آب و هوایی و جاده ها اطمینان حاصل نمایید. ۳٫ در صورت امکان وسیله نقلیه خود را به چراغ مه شکن مجهز کنید. ۴٫ از خطوط وسط ... بیشتر بخوانید »