خبر فوری- حریق گسترده در انبار چوب

IMG_h1 IMG_kIMG_hدرساعت ۵۵ دقیقه بامداد امروز مصادف با ۲۹ تیرماه ، انبار انواع چوب و الوار واقع در حاشیه میدان تعاون – پشت ترمینال مسافربری نهاوند ، دچار حریق شد

این حادثه ازچند نظر حایز اهمیت می باشد

۱- موقعیت مکان حادثه

۲- نوع حادثه

۳- کاربری

۴- موضوعات حین عملیات

به علت اینکه مکان حادثه روبروی نیروگاه برق میباشد واز سمت غرب محل حادثه به محوطه ی انبار چوب و از سمت شمال با کارواش همجوار میباشد از حساسیت بالایی برخوردار است.

انباشتگی چوبها در انبار و پراکندگی و سریع الاشتعال بودن تقریبی نوع مواد سوختنی یکی دیگر از دلایل اهمیت این حادثه می باشد و همچنین محصور بودن حریق به واسطه ی دیوارهای بلند و سقف فلزی امکان نفوذ مآمورین را محدود کرده بود و نیز تردد و شلوغی جمعیت حاضر در محل نیز یکی دیگر مشکلات عملیات بود .

مدیرعامل محترم سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر ، مهندس وحید جوادی ، از همان دقایق اولیه حادثه در محل حاضر و با تمهیدات لازم و تشخیص صحیح و به موقع اعلام آماده باش نموده و مدیریت عملیات را به عهده گرفت.

دراین حادثه حدود ۵۰ نفر از نیروهای عملیاتی و اداری سازمان و همچنین ده دستگاه خودرو سبک و سنگین آتش نشانی حضور داشتند و در ابتدا بوسیله ی آب تحت فشار پمپ و تجهیزات لازم اقدام به نفوذ دفاعی از دو منطقه جنوب و شمال ساختمان انبار نموده و با تلاش فراوان مانع از گسترش و پیشروی آتش به اماکن مجاور شدند و در ادامه جهت اقدامات لازم از چند دستگاه تانکر آب  جهت تأمین آب مورد نیاز خودروهای عملیاتی و دو دستگاه لودر جهت جداسازی مواد سوختی و نفوذ مأمورین به داخل مکان حادثه استفاده گردید.

دراین حادثه سازمانهای آتش نشانی از بخش زند ، سامن و جوکار فراخوانی و همکاری نمودند و نیز نیروی محترم انتظامی در محل استقرار یافتند .

در این عملیات تا ابتدای روز جاری حدوداً ۲۰۰ هزار لیتر آب جهت اطفای حریق و تجهیزاتی از قبیل لوله های ضد اسید و برزنتی ، سه راهی تبدیل ، سرلوله فک دار چند منظوره و مانیتور استفاده گردیده است.

بنا به اظهارات حاضرین در محل علت حادثه جوشکاری در داخل انبار می باشد، اما گزارش دقیقتر کارشناسی علت حادثه در روزهای آتی توسط کارشناسان سازمان اعلان می گردد.

لازم به ذکر است حریق در همان ساعات اولیه کاملاً مهار گردید ، لذا تا اطفای کامل و ایجاد امنیت منطقه چند اکیپ نیروهای عملیاتی در محل مشغول به انجام وظیفه می باشند .

در صورت دریافت گزارشات جدید و تکمیلی ، اطلاعات لازم در این سایت گزارش خواهد شد .